piątek, 6 lutego 2015

III Duathlon Maków Mazowiecki: Czas na nowe wyzwania!

Właśnie podjęłam się nowego wyzwania! Nie wiem, czy to rozsądne, bo moje aktualne wyzwanie (półmaraton) wciąż jeszcze przede mną... Ale ponoć do odważnych świat należy, a zawody dopiero we wrześniu ;)

Zawody odbędą się 13.09.2015 r. w Makowie Mazowieckim. Duathlon to połączenie dwóch dyscyplin - biegania i jazdy na rowerze. Zawodnicy kolejno: biegają, jadą na rowerze i znowu biegną. Klasyczny dystans to 10 km biegu + 40 km jazdy rowerem + 5 km biegu.

III Duathlon Maków Mazowiecki odbędzie się na dystansie sprint (5 km - 20 km - 2,5 km). Obowiązuje limit czasu na dwie pierwsze konkurencje wynoszący 115 minut, czyli 1h 55 minut.

Do tej pory jeżdżąc rowerem rekreacyjnie pokonywałam 20 km w czasie 1h 10 min. Przebiegnięcie 5 km zajmuje mi ok. 30 min. Czyli teoretycznie zostaje jeszcze 15 min "zapasu". Tylko, że jeszcze nigdy nie robiłam tego jedno po drugim;) A na deser będzie jeszcze 2,5 km biegu. Myślę jednak, że przy odpowiednim treningu dam radę :) A jazda na rowerze jest dobrym treningiem uzupełniającym dla biegacza.


Trasa zawodów.
fot. www.kochammakow.pl

Na szczęście nie jest wymagany start na rowerze szosowym, bo takiego nie posiadam :) 

Duathlon to odmiana triathlonu, ale posiadanie licencji triathlonowej też nie jest konieczne, żeby wystartować w Makowie.

Zawody są połączeniem moich ulubionych dyscyplin, więc bardzo się cieszę, że wezmę w nich udział :)

bieganie + rower = ♡

2 komentarze:

 1. Do odważnych świat należy - święta prawda.

  Czasami trzeba się postawić przed faktem dokonanym i zapisać na zawody bo im więcej człowiek się waha... to nic dobrego z tego nie wychodzi a i limit zapisów na zawody może się ... okazać wyczerpany :) Pozdrawiam biegowo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, i będzie się tak czekać na święte nigdy ;)

   Usuń

Dziękuję za komentarz! :)
Pozdrawiam i zapraszam także na:
www.facebook.com/zabieganna