wtorek, 24 lutego 2015

Zawody biegowe: Biegaj i pomagaj

Kiedy wybieram zawody biegowe w których zamierzam startować, bardzo cieszy mnie gdy poza wymiarem czysto sportowym, czy rekreacyjnym mają one także głębszy wymiar - kiedy zmaganiom sportowym i walce o dobry czas przyświeca charytatywny cel. Robiąc coś dobrego dla siebie, możemy pomóc odmienić czyjeś życie na lepsze. Prawdziwe win-win! :)

Planując swój kalendarz biegowy rozważ udział w biegu charytatywnym. W najbliższym czasie będzie wiele okazji do realizowania swojej biegowej pasji i jednoczesnego niesienia pomocy innym.

W nadchodzący weekend odbędą się następujące biegi charytatywne:

 28.02 (sobota) Bieg dla Piotra (5 km) - Oświęcim https://www.facebook.com/events/350477935160872/
 
Piotr choruje na śmiertelną i nieuleczalną chorobę - mukowiscydozę. Jedyną szansą na nowe życie jest przeszczep płuc. Żeby mógł być wpisany na listę oczekujących w klinice w Wiedniu potrzebuje wpłacić 120 000 EUR.

 01.03 (niedziela) Bieg dla Filipka (półmaraton) - Wiązowna k./Warszawy https://www.facebook.com/events/1556787814560546/
 
Filipek choruje na zespół Aperta, aby mógł żyć i się rozwijać potrzebna jest mu operacja główki w Stanach Zjednoczonych.

A w kolejny:

 07.03 (sobota) Bieg dla Adasia (2,2 km) - Piła
https://www.facebook.com/events/511993478942144/
 3,5-letni Adaś walczy z nowotworem pnia mózgu, potrzebne mu są pieniądze na kosztowną terapię.

08.03 (niedziela) Przybij 5-tkę Ani! Bieg z Nadzieją - Gliwice
https://www.facebook.com/events/1567334633512547

Ania to biegaczka, która pomagała innym zdobywać biegowe medale, teraz sama potrzebuje pomocy. Wypadek pozbawił ją obydwu rąk. Potrzebna Jej kosztowna proteza i rehabilitacja. Dochód z biegu zostanie przekazany na pomoc Ani. 8.03 to Dzień Kobiet, bieg jest więc w szczególności dedykowany paniom, ale panowie także mogą pobiec i okazać swoje wsparcie.

Nie możesz pobiec - podaj informację o biegu dalej, może będzie mógł pomóc ktoś inny! Wystarczy okazać swoje wsparcie, dodać otuchy dobrym słowem. Czasem znaczy ono więcej od pieniędzy. 
 
Uzyskać życiowy wynik w takich zawodach to dopiero radość. Jednak nawet jeśli nie ma na nich takiej możliwości (brak atestowanej trasy czy pomiaru czasu), to przecież nie tylko o bicie "życiówek" w bieganiu chodzi. Dzięki bieganiu stajesz się lepszy, dbaj więc o to żeby rozwijać nie tylko swoje mięśnie, ale i ducha.

Biegaj i pomagaj!

2 komentarze:

 1. Bieganie rozwija zarówno "ciało i ducha" trafnie to podsumowałaś.

  Bardzo dobrze, że organizowane są imprezy tego typu - uszlachetniają nas. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, pomagają dostrzec coś więcej niż czubek własnego nosa :)

   Usuń

Dziękuję za komentarz! :)
Pozdrawiam i zapraszam także na:
www.facebook.com/zabieganna